Paskelbta

Kas yra putinukas?

Putinukas – tai populiariausias Lietuvoje radijo bangomis valdomas lėktuvo modelis.

Kodėl „PUTINUKAS“? Pagrindinė medžiaga, iš kurios padarytas šis modelis – putplastis (liaudiškai vadinama „jūros puta“). Nuo to ir kilo pavadinimas „putinukas“.

Bendru atveju „putinuku“ galima vadinti bet kokį iš putplasčio pagamintą lėktuvą, tačiau modeliuotojų tarpe jau tapo nerašyta taisyklė, kad putinuku laikome Vytauto Steponavičiaus, vieno gerbiamiausio Lietuvos aviamodeliuotojo gaminami lėktuvai. šis žmogus per daugelį metų ištobulino tiek putinukų gamybos technologiją, tiek jų konstrukciją ir aerodinamines savybes iki aukščiausio lygio, todėl nepaisant daugelio bandymų sukurti šio modelio kopiją, gerb. V.Steponavičiaus kūriniai laikomi geriausiais ir kokybiškiausias Lietuvoje.

Kodėl putinukas laikomas idealiausiu modeliu pradedančiajam?

1. Labai lengvas valdymas ir stabilus skrydis.

lėktuvėlis

Dėl mažo svorio ir “V” formos viršuje esančio sparno, putinukas yra lėtas ir labai stabilus “trainer” tipo lėktuvas, kuris gali gan ilgai sklęsti ore išjungtu varikliu. Tačiau pakankamai galingas variklis ir kruopščiai parinktos valdymo plokštumos, esant reikalui, leidžia atlikti staigius manevrus ir išsigelbėti nuo daugumos avarinių situacijų. Dėl to putinukas yra labai atlaidus daugeliui naujokų pilotavimo klaidų.

2. Paprastumas ir atsparumas.

putplastis

Putinukas yra klijuojamas iš putplasčio ir aptraukiamas lipnia plėvele. Konstrukcijos paprastumas nulemia tai, kad po daugumos avarijų užtenka tik nuvalyti žemes ar sniegą, ir skristi toliau. Na, galbūt dar pasikeisti propelerį. Kitais, labai rimtais avariniais atvejais, dažniausiai užtenka keletos lašų klijų, lipnios juostelės ir šiek tiek laiko.

3. Kaina.

monetos

Šie radijo bangomis valdomi modeliai yra gaminami Lietuvoje, o gamyboje naudojamos nebrangios medžiagos, todėl mes galime pasiūlyti putinuką daug pigiau už analogiškas iš užsienio atvežamas prekes.

Kodėl verta įsigyti putinuką būtent čia?

Pelnas – nėra pagrindinis šio portalo tikslas, o aviamodeliavimas mums – hobis, bet ne uždarbio šaltinis. Mes norime sudominti aviamodeliavimu daugiau naujų žmonių, todėl mes galime sau leisti padėti tau įsigyti putinuką su visa reikiama įranga geriausiomis sąlygomis. 

Jei tokią pačią komplektaciją rasi geresnėmis sąlygomis – BŪTINAI pranešk mums! smiley cool

iš priekio