Paskelbta

Dažniausi klausimai

Nuo ko reikia pradėti aviamodeliavimo karjerą?

1.Įsigyti atsparų smūgiams aukštasparnį „trainer“ tipo lėktuvo modelį su visa jam reikiama įranga ir kompiuterinio simuliatoriaus kabeliu. Tinkamų modelių yra keletas, o Lietuvoje labiausiai pasiteisino putinukas – dėl to jis ir tap mūsų portalo simboliu.

2.Susipažinti su „Aviamodeliuotojo ABC“ ir suprasti iš ko sudarytas lėktuvo modelis, kaip jis veikia ir yra valdomas.

3.Išmokti skraidyti kompiuterinio simuliatoriaus pagalba.

4.Vežiotis putinuką su savimi ir skraidyti, skraidyti bei dar kartą skraidyti!

Kaip toli galima nuskristi su putinuku?

Toliau nei akys užmato. Tik esant toli valdymas tampa labai sudėtingas, nes paprasčiausiai nebematai, ką daro tavo lėktuvo modelis. Todėl atsakyti galima klausimu – o kaip gerai matai į tolį? 🙂

Kaip aukštai galima pakilti su putinuku?

Virš debesų. Tik tuomet jau nebematysi ką jis daro ir gali pamesti savo modelį.

Kiek laiko galima skraidyti vienu akumuliatoriumi?

Skrydžio laikas tiesiogiai priklauso nuo to, kaip dažnai ir kokiais sūkiais įjungiamas variklis su propeleriu. Esant vėjuotai dienai skrydis trunka 7–10 minučių. Jei vėjo nėra, galima išskraidyti ir iki pusės valandos. Tokie laikai atrodo trumpi, tačiau pilotuojant modelį po 20 minučių jau kyla noras nusileisti ir pailsėti.

Kiek sveria putinukas?

Paprastas aukštasparnis putinukas sveria 300–350 gramų. Labiau patyrusiems pilotams skirtas žemasparnis putinukas sveria apie 600 gramų.

Kiek kainuoja putinukas pradedančiajam?

Pats paprasčiausias minimalus komplektas Aukštasparnis putinukas EPO. Tai ekonominis variantas, tačiau jo užtenka, kad nieko neturėdamas galėtum pradėti pažintį su debesimis. Šiek tiek brangesnis, tačiau žymiai geresnis komplektas Aukštasparnis putinukas PRO. Jei netenkina standartinė komplektaciją, ją gali susidėti pats pasirinkęs komplektą Aukštasparnis putinukas CUSTO”. Kainas rasite krautuvėlėje.

Ar lengva išmokti valdyti putinuką?

Ne tik lengva, bet ir paprasta. Kompiuterinio simuliatoriaus pagalba skraidyti išmoksi žymiai greičiau ir pigiau. Beto, putinukas yra labai stabilus ir tvirtas modelis, dėl to jis idealiai tinka pradėti pažintį su radijo bangomis valdomais modeliais.

Ar galima skraidyti sutemus?

Sumontavus specialią naktinio skraidymo įrangą skraidyti galėsi kada tik panorėsi. Tai bus absoliučiai naujas patyrimas šiltais vasaros vakarais!