Paskelbta

Kaip išmokti skristi

Kaip išmokti skristi Dauguma norinčių įsigyti radijo bangomis valdomą lėktuvo modelį įsivaizduoja, kad išmokti jį valdyti bus sunku, sudėtinga, kainuos daug laiko ir pinigų. Taip buvo LABAI seniai. Atsimink tris laiko ir patirties įrodytus faktus:

  1. Išmokti valdyti lėktuvo modelį yra LENGVA ir PAPRASTA!
  2. Labiausiai tinkamas tam modelis – PUTINUKAS!
  3. Net negalvok kitaip 🙂

Taigi, jei nori (o kas nenori?..) išmokti valdyti lėktuvo modelį, paprasčiausi būdai kaip tai padaryti:

  1. Pradėk mokytis skraidyti kompiuterinio simuliatoriaus pagalba.
  2. Kreipkis į pažįstamus aviamodeliuotojus, kad padėtų atlikti pirmus skrydžius kartu.
  3. Įstok į aviamodeliuotojų būrelį ar klubą.

Daugumoje atveju užtenka pasitreniruoti kompiuteriniame simuliatoriuje vieną ar dvi savaites, kad galėtum drąsiai ir savarankiškai pats pakelti putinuką į orą ir pradėti mėgautis tuo nuostabiu jausmu. Spustelk vieną iš aukčiau paminėtų būdų ir sužinok apie jį daugiau!

Kompiuterinis radijo bangomis valdomų modelių simuliatorius – tai speciali asmeniniam kompiuteriui skirta programa, kuri skirta mokytis ir treniruotis valdyti radijo bandomis valdomus modelius. Paprastumo dėlei šią programą vadinkime tiesiog simuliatoriumi. Tam, kad galėtum ja naudotis, tau reikės:

  1. Valdymo pulto.
  2. Simuliatoriaus kabelio.
  3. Asmeninio kompiuterio.
  4. Pačios programos (simuliatoriaus).

Kompiuterinis simuliatorius

Valdymo pultas

Džiugi žinia yra tai, kad mokytis skraidyti simuliatoriuje ir skraidyti su tikru putinuku ar kitu lėktuvo modeliu tau užteks vieni ir to paties valdymo pulto! Dauguma jų turi specialią jungtį, kuri leidžia specialaus kabelio pagalba prijungti pultą prie kompiuterio. Tavo pultas bus matomas kaip normali kompiuteriniams žaidimams skirta vairalazdė, todėl ją galėsi naudoti ne tik simuliatoriams, bet ir kompiuteriniams žaidimams žaisti 🙂

Simuliatoriaus kabelis

Tai toks laidas su dviem kištukais ir nedidele elektronine schema, kurio pagalba galima prijungti tavo valdymo pultą prie kompiuterio. Renkantis šį kabelį, reikia atkreipti dėmesį į keletą niuansų:

  1. Skirtingų gamintojų pultams reikia skirtingų kištukų, todėl tavo pultui tiks ne visi simuliatoriaus kabeliai
  2. Į kompiuterį kabeliai jungiasi taip pat skirtingomis jungtimis. Senesnio modelio kabeliai, kurie prie kompiuterio jungiami “COM” arba “LPT” jungtimis, gali netikti naujesniems kompiuteriams (ypač nešiojamiems), nes jų (šių jungčių) tiesiog gail nebūti – jos jau yra atgyvenusios ir tampa nebenaudojamos. Beto, tokių kabelių konfigūravimas kompiuteryje yra gan sudėtingas. Modernesni kabeliai prie kompiuterio jungiami USB jungtimi, kuria turi didžioji dauguma stalinių ir nešiojamų kompiuterių.

Kad nesuklystum – pas mus krautuvėlėje rasi kabelius su kištukais ko gero visų gamintojų pultams ir USB jungtimi.

Komputeris

Tam, kad išnaudoti visas simuliatoriaus teikiamas galimybes, rekomenduojamas kompiuteris, turintis trimačiams žaidimams skirtą vaizdo plokštę. Labai senas ir lėtas kompiuteris greičiausiai netiks. Be to, jei naudojamas simuliatoriaus kabelis jungiamas ne USB jungtimi, reikia, kad kompiuteris turėtų atitinkamą jungtį (“COM” arba “LPT”). Detalesni reikalavimai kompiuteriui būna pateikiami pasirinkto simuliatoriaus kūrėjų.

Simuliatorius

Renkantis simuliatorių reikėtų nesuklysti – radijo bangomis valdomų modelių simuliatorius, tai ne tas pats, kas lėktuvo simuliatorius. Pastarieji dažniausiai būna žaidimo formos programos, simuliuojančios TIKRO lėktuvo valdymą. Nors ir yra panašumų, tačiau mokintis valdyti modelį reikia su RADIJO BANGOMIS valdomo modelio simuliatoriumi. Jame būna labai tiksliai išdirbta visa skrydžio dinamika, todėl modelio pilotavimas simuliatoriuje yra LABAI panašus į tikro modelio pilotavimą. Skirtumas tik tas, kad sudaužius lėktuvą simuliatoriuje tai nieko nekainuoja 🙂

Populiariausi simuiliatoriai yra šie:

Mokytis skristi lėktuvo modeliu populiariausias simuliatorius Lietuvoje ko gero yra AeroFly FS. Be to, jis turi galimybę atsisiųsti iš interneto ir įdiegti papildomų lėktuvų ir ne tik modelių.